Spalone za czary

Dwie kobiety zostały spalone żywcem w RPA za podejrzenie o uprawianie czarów:

Uczniowie spalili żywcem dwie starsze kobiety na szkolnym boisku. Powód? Podejrzewali je rzucanie czarów na szkołę.
60-letnie kobiety Mangubane Msaba Zungu i Qibile Thabitha Thusi zostały brutalnie wywleczone ze swoich domów niedaleko Manguzi. Uczniowie ze szkoły średniej w Manhlenga uznali, że obie odczyniały złe uroki. Oblali je benzyną i podpalili na szkolnym boisku. Zungu zginęła na miejscu, a Thusi zmarła w szpitalu.

Według śledczych uczniowie od kilku tygodni dziwnie się zachowywali, skarżyli się na niewytłumaczalne ataki płaczu, mówili o niepohamowanym apetycie na mięso podczas zajęć szkolnych, itp. Sprawę omawiali na kilku spotkaniach. – Na jednym z nich pojawiła się sugestia, że te dwie kobiety mogły rzucić urok na szkołę – powiedział rzecznik policji.

Afrykańskie wierzenia i zwyczaje często ocierają się o magię. Cokolwiek złego dzieje się w społecznościach jest natychmiast łączone ze złymi czarami i osobami które te czary rzucają. Nie prowadzi się statystyk ile ofiar rocznie pochłaniają afrykańskie „walki z czarami”.

W sprawie spalenia domniemanych czarownic na razie nikt nie został aresztowany.

Źródło: tvn24.pl

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...