Własny sennik

Każdej nocy mamy przynajmniej kilka snów, a każdy z nich jest narzędziem podświadomości do komunikacji z nami. Ich przekaz często jest dla nas nieczytelny, stąd aby go poznać, sięgamy po senniki. Tłumaczą podstawowe symbole pojawiające się w snach, jednak interpretacja snów na ich podstawie musi zostać powiązana z ogólną sytuacją konkretnej osoby, niektóre z symboli przecież mogą być przez nas inaczej postrzegane. Nasz własny sennik pozwoli nam na poznanie informacji, które przekazuje nam NASZA podświadomość.
Chcąc go stworzyć, zaraz po przebudzeniu powinniśmy dać sobie jeszcze chwilkę czasu na poleżenie w łóżku, przypomnienie sobie snów i poskładanie ich w logiczną całość. Następnie należy zapisać je tak dokładnie, jak potrafimy. Najlepiej notatnik trzymać blisko łózka, żeby w każdej chwili po przebudzeniu mieć go w swoim zasięgu. Później możemy dopisać w nim nasze spostrzeżenia z porównania tych snów z rzeczywistością. Dzięki takiej praktyce i prowadzonym obserwacjom będziemy mogli nauczyć się odczytywania symboli z naszych snów, a na koniec – spisania ich w słownikowej postaci.
Z czasem zapamiętywanie snów po przebudzeniu stanie się łatwiejsze. Zaczniemy zauważać, że pamiętamy ich znacznie więcej, niż na początku, że niektóre stać się mogą początkiem opowiadania, czy nawet powieści… :)

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...