Oczyszczanie kamieni

Kryształy i kamienie wymagają oczyszczania z kilku powodów. Kiedy pracujemy z kryształami, pochłaniają one naszą energię oraz energię z otoczenia. Metody oczyszczania energii kryształów i kamieni usuwają nadmiar energii, która została pochłonięta i nie jest już więcej potrzebna.

Najszybszym z nich jest opłukanie kamienia pod bieżącą, zimną wodą z intencją zmycia z kamienia wszelkich zanieczyszczeń energetycznych. Można również trzymając kamień w dłoniach wyobrazić sobie strumień czystej wody przepływający przez nie i również zmywający z niego zanieczyszczenia.

Można oczyścić kamień umieszczając go w dymie kadzidła, lub blisko źródła czystych dźwięków np. mis tybetańskich czy wietrznych dzwonków, nawet tych nagranych na płycie.

Dłuższym i dokładniej oczyszczającym sposobem jest umieszczenie kamienia w czystej wodzie z dodatkiem soli morskiej (po kilku godzinach obmywamy go pod zimną, bieżącą wodą) lub zakopanie na kilka dni w ziemi. Po takim oczyszczeniu ładujemy energetycznie kamień wystawiając go na działanie promieni słonecznych lub kładąc na naładowane nimi wcześniej szczoteczki kryształu górskiego.

Uważaj na wodę i słońce z tymi kamieniami:

Pamiętać należy, że niektórym minerałom woda szkodzi – dla turkusu, malachitu, kamienia księżycowego i lazurytu wybierzmy metodę oczyszczania bez jej użycia. Z kolei zbyt dużo światła słonecznego dla kwarcu różowego i ametystu spowoduje ich zblednięcie, podobnie może stać się również z turkusem. Te kamienie można naładować energią odbijaną przez księżyc. W promieniach księżyca szczególnie pięknie naładuje się nam kamień księżycowy.

ZOBACZ KAMIENIE I KRYSZTAŁY W CZARYMARY.PL >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...