Oczyszczanie kamieni

Oczyszczanie kamieni ma na celu usunięcie z nich wszelkich energii, jakie mogły się z nimi połączyć. Kiedy pracujemy z kryształami, pochłaniają one naszą energię oraz energię z otoczenia. Wskazane jest ich oczyszczenie po zakupie, po użyciu podczas uzdrawiania, medytacji czy w innym rytuale. Metody oczyszczania energii kryształów i kamieni usuwają nadmiar energii, która została pochłonięta i nie jest już więcej potrzebna.

Oczyszczanie kamieni

Oczyszczanie kamieni

  1. Najszybszym sposobem na oczyszczanie kamieni i kryształów jest opłukanie pod bieżącą, zimną wodą z intencją zmycia z kamienia wszelkich zanieczyszczeń energetycznych.
  2. Dłuższym i dokładniej oczyszczającym sposobem jest umieszczenie kamienia w czystej wodzie z dodatkiem soli morskiej (po kilku godzinach obmywamy go pod zimną, bieżącą wodą). UWAGA: Niektóre kamienie nie lubią wody i mogą uszkodzić się po dłuższym kontakcie z nią, dlatego zalecam szybkie opłukanie minerału pod zimną, bieżącą wodą i osuszenie go po takim oczyszczaniu. Listę kryształowych „hydrofobów” zajdziesz poniżej.
  3. Skorzystaj z wizualizacji. Można trzymając kamień w dłoniach wyobrazić sobie strumień czystej wody przepływający przez nie i również zmywający z niego zanieczyszczenia. Twoje myśli mają moc i możesz skorzystać z niej przy oczyszczaniu kryształów, szczególnie jeśli nie masz dostępu do innych metod.
  4. Okadzanie dymem jest skuteczną metodą, którą nie uszkodzimy naszego kryształu. Można oczyścić kamień umieszczając go w dymie kadzidła,
  5. Oczyszczanie dźwiękami lub blisko źródła czystych dźwięków np. mis tybetańskich czy wietrznych dzwonków, nawet tych nagranych na płycie.

 lub zakopanie na kilka dni w ziemi.

Po takim oczyszczeniu ładujemy energetycznie kamień wystawiając go na działanie promieni słonecznych lub kładąc na naładowane nimi wcześniej szczoteczki kryształu górskiego.

Uważaj na wodę i słońce z tymi kamieniami:

Pamiętać należy, że niektórym minerałom woda szkodzi – dla turkusu, malachitu, kamienia księżycowego i lazurytu wybierzmy metodę oczyszczania bez jej użycia. Z kolei zbyt dużo światła słonecznego dla kwarcu różowego i ametystu spowoduje ich zblednięcie, podobnie może stać się również z turkusem. Te kamienie można naładować energią odbijaną przez księżyc. W promieniach księżyca szczególnie pięknie naładuje się nam kamień księżycowy.

ZOBACZ KAMIENIE I KRYSZTAŁY W CZARYMARY.PL >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...