Światło na ścieżce

Tak nazywa się jedna z 60 kart talii „Karty Przemiany według Osho”. Celem pracy z tą talią jest pomoc nam w odkrywaniu samych siebie i otwarciu na zmiany i odnowę. W komentarzu do każdej karty zawata została prócz opisu znaczenia również przypowieść obrazująca jej znaczenie. Można wybrać jedną kartę, by przypowieść i jej przesłanie towarzyszyły nam w ciągu dnia, lub ułożyć karty w wybrany rozkład, jeżeli mamy konkretne pytanie. Błyskawica nad ciemnym lasem to obraz znaczenia właśnie karty nazwanej „Światło na ścieżce”:
„Kiedyś dwaj mężczyźni zgubili się w lesie podczas bardzo ciemnej nocy. To był bardzo niebezpieczny las, pełen dzikich zwierząt, bardzo gęsty, wszędzie było ciemno. Jeden z mężczyzn był filozofem, drugi był mistykiem. Nagle przyszła burza, grzmot pioruna i ogromna błyskawica.
Filozof spojrzał w niebo, a mistyk popatrzył, gdzie prowadzi ścieżka. W chwili błysku pioruna zobaczył przed sobą dobrze oświetloną ścieżkę. Filozof patrzył na błyskawicę, zastanawiał się, co się dzieje – i nie zauważył ścieżki…”
„Czasem przychodzi błysk światła – patrz wtedy na ścieżkę.”

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...