Reiki – uzdrawiająca energia

Reiki jest japońskim słowem oznaczającym Uniwersalną Energię Życia przenikającą cały Wszechświat. Źródłem tej energii jest Bóg, Najwyższa Istota, Najwyższa Jaźń.

Historia tradycyjnego Reiki jako sztuki uzdrawiania poprzez dotyk rozpoczęła się w XIX w. od Mikao Usui. Poszukiwał on wiedzy, jak leczyć sposobami Buddy czy Jezusa, którego metody uzdrawiania zostały opisane w Nowym Testamencie. Jego wysiłki zostały nagrodzone i po 21-dniowej medytacji otrzymał przekaz symboli Reiki i starożytna metoda uzdrawiania została odkryta ponownie.

Reiki

Energia Reiki otacza nas i przenika. Nie zawsze jednak potrafimy z niej skorzystać. Dzięki pomocy nauczyciela Reiki poprzez inicjację otrzymuje się dostrojenie, które umożliwia przekazywanie jej sobie i innym. Uzdrawianie energią Reiki odbywa się na płaszczyźnie fizycznej i duchowej, przywracana zostaje harmonia w naszym życiu.

Reiki – jak je poznać?

Szkolenie w tradycyjnym systemie uzdrawiania energią Reiki ma trzy stopnie. Wymaga nauczyciela, czyli osoby, która praktykuje Reiki i potrafi dostroić do niej inną osobę tzn. udzielić jej inicjacji, a umiejętności inicjowania-dostrajania innych nabywa po III stopniu.

Stopień I dostraja do przepływu energii Reiki. Poprzez praktykę przepływ energii staje się mocniej odczuwalny. To na tym etapie przekazywana jest wiedza o tym, jak przykładać dłonie na siebie i na inne osoby, poznawane są techniki poruszania energią np. strzepywanie, historia, znaczenie symbolu Reiki, 5 zasad Reiki i sposób medytacji, która pomoże wzmocnić przepływ energii. Tu również przedstawiane są przykładowe zastosowania Reiki w życiu codziennym, np. energetyzowanie wody, oczyszczanie energii przedmiotów.

Stopień II Reiki znacznie rozwija możliwości praktykanta. Przekazywana jest na nim wiedza o trzech symbolach Reiki: Cho Ku Rei, Sei He Ki oraz Hon Sha Ze Sho Nen – czasem nazywane są skrótowo Symbol I, Symbol II, Symbol III. Każdy z tych trzech symboli pozwala nadać energii Reiki konkretnego „zabarwienia”. Krótko mówiąc, Symbol I wzmacnia przepływ energii, Symbol II oczyszcza i usuwa blokady, Symbol III pomaga przesyłać energię przez czas i przestrzeń. Aby zobrazować to ostatnie: możesz przesłać uzdrawiającą energię do siebie, gdy kilkanaście lat wcześniej podczas pobytu w górach skręciłeś sobie kostkę. Nie tylko na dolegliwości fizyczne przesyłamy Reiki, ta energia uzdrawia też na poziomie psychicznym i duchowym, więc możemy ją przesyłać do siebie w przeszłość na chwilę gdy czuliśmy się smutni czy opuszczeni. Pomoże to przepracować te doświadczenie i uzdrowić związane z nim emocje.

Stopień III Reiki daje możliwość uczenia Reiki innych. Przynosi dla praktykanta jeden symbol o nazwie Dai Ko Myo. Nazywany jest on symbolem mistrzowskim, bo ma najwyższą wibrację z wszystkich symboli Reiki i bardzo silną moc uzdrawiania. To on właśnie umożliwia przekazywanie dostrojenia Reiki innym ludziom.

Jeśli chcesz zostać reikowcem, poszukaj nauczyciela Reiki w swoim mieście lub w swojej okolicy. Szkolenie, a w zasadzie inicjacja, wymaga osobistego spotkania, ale nie jest to problemem, jeśli gdzieś można dojechać i wziąć udział w organizowanym seminarium.

Reiki

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...