Tak zwany wielki świat

Przeglądając strony kolorowych czasopism, oglądając filmy/programy na szklanym ekranie (tzn. w TV) mamy „okazję” podziwiać tzw. wielkich ludzi z tzw. wielkiego świata. Tym wielkim światem może być świat biznesu, muzyki (o, przepraszam, by nie obrazić Muzyki przy określaniu banalnie prostych dźwięków i jeszcze prostszych tekstów, które są powszechnie nazywane piosenkami, a które to piosenki mamy okazję codziennie słyszeć w radiu, muszę użyć cudzysłowia). Tak więc: oprócz świata biznesu, może być też świat „muzyki”, filmu, nauki a nawet ezoteryki.
A w jaki sposób ci tzw. wielcy ludzie, „gawiazdy”, zasłużyli sobie na miano 'wielkich’?
Cóż… zrobili coś, co większość ludzi nazwała 'niezwykłe’. To coś okazało się niezwykłe dopiero przy porownaniu z innymi – przecież nie każdy jest ( i nie każdy musi być!!!) zainteresowany przebiegnięciem np. 42 km w jak najkrótszym czasie lub głodzeniem się do granic możliwości tylko po to, by wcisnąć się w kawałek materiału i chodzić w tym po wybiegu dla modelek.
Owszem, wspięcie się na najwyższy szczyt świata może być dla kogoś niezwykłe – jeśli wypływa z wewnętrznego pragnienia, jednak dla innej osoby to już nie musi być takie wspaniałe…

A co z pozostałymi ludźmi? Czy to tzw. zwykli zjadacze chleba?
Cóż… dla mnie wielkim człowiekiem jest ten, kto w pewien sposób przekroczył siebie.
Ten, kto zauważył własne uśpienie, iluzje, w których do tej pory żył.
Ten, kto wyszedł z depresji oraz z różnych stanów załamania psychiki.
Ten, kto zauważył swą duchową wielkość.
Ten, kto się budzi…
Ten, kto zrozumiał dlaczego w przeszłości cierpiał.
Ten, kto nigdy nie utracił swej prawdziwej natury oraz ten, który ją odzyskał.
Ci wszyscy, który są na tyle odważni, by pójść w inną stronę niż tłum uśpionych.
Wy wszyscy jesteście wielcy – nieważne, że nie ma was na pierwszych stronach gazet (bo i po co? :) przecież to tylko kawałek papieru, który w oczach uśpionych jest wyznacznikiem do tego, by wiedzieć, w którą stronę się nagiąć) – wy po prostu jesteście wielcy dla Wszechświata i dla samych siebie.

Przesyłam uściski dla wszystkich Wielkich Duchem.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...