Coś o medytacji

Ostatnimi czasy medytacja stała się bardzo popularna. Lecz co ona dokładnie oznacza? Od czasu do czasu zadając sobie to pytanie przyszła do mnie odpowiedź. Ku mojej radości znalazła się ona na płytce CD, wraz z nagraniem pewnej techniki prowadzącej właśnie do stanu medytacji. Oto ona:

„Medytacja nie polega na koncentracji, kontemplacji, wizualizacji, czy też medytowaniu na przykład nad mantrami. Medytacja to nieobecność umysłu. Gdy wykorzystujemy nasz umysł do skupienia się czy wizualizacji, gdy anagażujemy umysł do koncentracji bądź kontemplacji, wówczas to nie jest medytacja, ponieważ bierze w tym udział umysł, a umysł oznacza 'wysiłek’, medytacja zaś to brak wysiłku. (…) To, co znajduje się poza umysłem, jest medytacją. Medytacja oznacza spotkanie z samym sobą, z wyższym Ja. Oznacza trwanie w intymnej więzi z Wyższą Świadomością, z Boską Świadomością, z naszą prawdziwą naturą.”

autor: niestety nieznany

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...