…więcej wolności dla dzieci…

Angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, balet, boks (tak, takie połączenie też widziałam), basen, skrzypce oprócz tego szkoła, sprzątanie pokoju w sobotę i obiad w niedzielę u babci w eleganckim, wyprasowanym ubranku.
Mniej więcej tak przedstawia się tygodniowy rozkład obowiązków dziecka z tzw. dobrego domu, domu, w którym rodzice z troski o dobrą przyszłość zapisują go na niezliczoną ilość zajęć dodatkowych, które, w ich mniemaniu, są niezbędne dla dobra ich dziecka.
Z jednej strony mają trochę racji, przecież podczas jednej z lekcji gry na fortepianie może się okazać, że mamy do czynienia z prawdziwym artystą geniuszem.
Lecz z drugiej jeśli tylko rodzice zauważą (i poczują), że ich pociecha jest wspaniałym dziełem Stwórcy, Wyższej Inteligencji (czy jakkolwiek nazwać tą siłę), która już od urodzenia posiada w sobie prastarą Mądrość życiową, zorientują się, że jedyne, czego dziecko potrzebuje do rozwoju, to szczęście rodziców (a przynajmniej jednego z nich) i ich prawdziwa Miłość. A wtedy i wszystkie 'niezbędne’ do życia zdolności (np. angielski) opanuje (jeśli tylko będzie chciało), w czasie niezwykle krótkim.

…więcej wolności i zrozumienia dla dzieci…

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...