Astrologia – tranzyty – Krystyna Konaszewska-Rymarkiewicz

Wielotomowy, podrecznik astrologii, przeznaczony zarowno dla poczatkujacych jak i zaawansowanych. Napisany przez Polaka, wybitnego astrologa dr Krystyne Konaszewska-Rymarkiewicz. W rzetelny i wyczerpujacy sposob przybliza kazdemu wspolczesny poziom tej krolewskiej wiedzy, tradycjami siegajacej tysiacleci.

W niniejszym tomie przedstawiono od podstaw prace prognostyczna przy wykorzystaniu techniki tranzytow. Encyklopedyczne opisy interpretacyjne umozliwiaja zrozumienie kazdej sytuacji astrologicznej, sa tez doskonala inspiracja do wlasnych przemyslen.

Fragment ksiazki:

TRANZYTY

„…Tranzyty sa przekazami z Kosmosu, ktore maja nam powiedziec, jak powinnismy rozwijac swoje urodzeniowe potencjaly i wykorzystac energie dostepne w danej chwili”.
(Tracy Marks – „The Astrology of Self – Discovery”)

Niniejszy podrecznik poswiecony jest najbardziej popularnej i najbardziej skutecznej technice prognozowania w astrologii – tranzytom.
TRANZYTAMI – nazywamy biezace przebiegi planet dzien po dniu zebrane w tzw. EFEMERYDACH, w ktorych dlugosci ekliptyczne planet obliczone sa na godzine 00 lub w niektorych na godzine 12 w poludnie Czasu Uniwersalnego (Greenwich = GMT) na kazdy dzien danego roku kalendarzowego.

Ogolnie mowiac – tranzyty wskazuja okresy korzystne lub nie dla okreslonych dzialan, jak rowniez pewne typy dzialan manifestuja sie przy specyficznych tranzytach.

Tranzyty prezentuja roznorodne kombinacje wplywow planet natalnych w aspektach do planet tranzytujacych. Znaczenie planety tranzytujacej przy interpretacji jest zblizone do znaczenia planet w horoskopie natalnym. Dotyczy to rowniez aspektow. Aby jednak ulatwic prace z tranzytami podano w miare szczegolowe ich omowienie.
Podstawy interpretacji tranzytow obejmuja:
– dynamiczne cykle planetarne,
– midpunkty,
– szczegolowa interpretacje planet tranzytujacych przez domy horoskopu natalnego i ich aspekty do planet natalnych,
– tranzyty wezlow ksiezycowych,
– eklipsy: solarna i lunarna,
– przyblizony wplyw tranzytow na zdrowie.

DYNAMICZNE CYKLE PLANETARNE

Kazdy czlowiek w ciagu calego swego zycia podlega wielkiej roznorodnosci cykli, z ktorych wiekszosc warunkuje utrzymanie sie ludzi przy zyciu. Naleza tu podstawowe cykliczne procesy biochemiczne zachodzace na poziomie komorkowym, cykliczna praca wielu narzadow, jak praca serca, rytm oddychania, fale mozgowe, proces trawienia, wydalania, praca gruczolow dokrewnych itp. W odniesieniu do nalezytego funkcjonowania naszego ciala – cykl dobowy z na przemian wystepujacymi dniami i nocami, ktore pozwalaja na okres aktywnosci organizmu (dzien) i jego regeneracje (noc). Wreszcie cykle pogody, zmieniajacych sie por roku po dynamiczne cykle planet naszego Ukladu Slonecznego. Jednym z zadan astrologii jest badanie tych najwiekszych cykli i proba ich korelacji z cyklicznymi wydarzeniami na Ziemi i kolejnymi psychiczno-biologiczno-fizycznymi okresami zycia czlowieka.
Kazda planeta Ukladu Slonecznego lacznie z Ziemia obiega Slonce po swej orbicie w scisle okreslonym czasie charakterystycznym dla tej planety, zatem m.in. planety roznia sie miedzy soba dlugoscia czasu, w ktorym dopelnia sie ich cykl obiegu.

Z punktu widzenia astrologii geocentrycznej, ktora zaklada jako centralny punkt naszego ukladu – Ziemie, kazda planeta wraz ze Sloncem i Ksiezycem „okraza” Ziemie w innym, scisle okreslonym czasie.

W zwiazku z tym, dzielimy planety na szybko biegnace: Ksiezyc, Slonce, Merkury, Wenus, Mars i wolno biegnace: Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton. (Patrz: „Astrologia” – t. 1. i 2.).

W odniesieniu do schematu jakiegokolwiek horoskopu: natalnego, politycznego, mundialnego, horarnego itp. indywidualny cykl planety przez ten horoskop rozpoczyna sie od jej polozenia w tym horoskopie i konczy sie na nim po „przebiegnieciu” 360 – kola zodiakalnego. Zatem miejsce polozenia planety w horoskopie bez wzgledu na jej stopien dlugosci ekliptycznej – bedzie punktem „zerowym” okreslajacym poczatek indywidualnego cyklu planety.
Nalezy pamietac, ze kazdy horoskop jest „zdjeciem” nieba i ukladow planetarnych uchwyconych tylko w tym momencie czasu i tak jak po zrobieniu zdjecia grupie osob, nie „zastygaja” one juz „na zawsze” w pozie jaka przybraly, ale rozchodza sie, tak i planety – kontynuuja swoj bieg po wlasnej orbicie zmieniajac stale polozenie, czyli okrazaja = tranzytuja poprzez wszystkie znaki Zodiaku danego horoskopu i wszystkie szczyty domow, tworzac do swego poczatkowego = natalnego polozenia w danym horoskopie odpowiednie aspekty.
Ksiezyc dokonuje pelnego obrotu (czyli jednego cyklu) w ciagu 28-29 dni, Merkury po 88 dniach, Wenus potrzebuje 224 i 1/4 dni, Slonce roku, Mars 22 miesiecy, Jowisz 12 lat, Saturn 28-30 lat, Uran 84 lat, Neptun 164-5 lat zas Pluton az 249 lat.

Biorac pod uwage, ze srednia wieku zycia osoby waha sie pomiedzy 70-75 lat jasnym jest, ze wszystkie planety szybko biegnace utworza od kilkudziesieciu (Ksiezyc) do kilku (Jowisz, Saturn) nawracajacych cykli w ciagu zycia osoby, nieliczni doswiadcza pelnego cyklu Urana, natomiast nikt nie doswiadczy pelnego cyklu Neptuna i Plutona.

Jak wspomniano wyzej – indywidualny cykl planety rozpoczyna sie od jej pozycji – jako punktu wyjsciowego, po czym tranzytuje ona sukcesywnie przez wszystkie kolejne znaki i domy tworzac do swej pozycji „natalnej” szereg kolejnych aspektow (= odleglosci katowych), aby zakonczyc swoj bieg koniunkcja z wlasna pozycja wyjsciowa. Wszystkie aspekty tranzytujacej planety od momentu koniunkcji az do opozycji w stosunku do swej pozycji natalnej sa rozbiezne – poniewaz planeta oddala sie od koniunkcji i sa to: rozbiezny sekstyl, rozbiezna kwadratura, rozbiezny trygon (120 ), opozycja. Od tego momentu planeta zbliza sie do kolejnej koniunkcji tworzac aspekty zbiezne: zbiezny trygon, zbiezna kwadrature, zbiezny sekstyl. Powyzsze aspekty wyznaczaja kolejne fazy danego cyklu, a scislej procesu lub szeregu rozwojowego, ktorego natura jest zgodna z natura tranzytujacej planety i jej sposobem wyrazania energii, ktora prezentuje.

Kup Astrologia – tranzyty – Krystyna Konaszewska-Rymarkiewicz w CzaryMary.pl

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...