Kundalini Joga

W ostatnią sobotę miałem okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym warsztacie Kundalini Joga. Co prawda w piątek wieczór była część teoretyczna + praktyczna, jednak w drodze do Warszawy urwała się mi rura wydechowa w firmowym samochodzie i zamiast pojechać na wykład, zajechałem do znajomego psychotronika-mechanika w Ostrowii, który przyspawał mi co trzeba było.

W sobotę jednak zjawiłem się na czas na zajęciach. A tam? Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Jedyną teorią były instrukcje do ćwiczeń. Są one esencją tego treningu, gdyż jego celem jest po pierwsze poruszenie energii w organizmie oraz usprawnienie jej przepływu wzdłuż kręgosłupa.

Praktykowaliśmy tam Kriye – czyli zestawy asan (prostych pozycji jogi) połączone z pranajamą – czyli różnymi technikami oddechu a czasem też i recytacją mantr. Choć były to praktyki dla początkujących to i tak pod koniec dnia całe ciało było z lekka obolałe. Jednak również przepełnione energią, lekkością i radością z wykonanej praktyki.

Zajęcia były prowadzone przez pare: Sarbjot, która prowadziła sesje poranne, oraz Hari Dev – który pracował z nami po południu. Ubrani cali na biało, stanowili piękną parę Nauczycieli, którym widać było, że zależało na tym, abyśmy skorzystali z ich warsztatu maksymalnie dużo. Ciągle pamiętam jak Hari Dev non stop powtarzał, abyśmy „Zostali w swoich ciałach!” i skupili się na sobie, a nie błądzili myślami. Cały czas zachęcali również, aby się nie poddawać za wcześnie, bo w wytrwaniu jest właśnie cel praktyki. A czasem trzeba było zacisnąć zęby i wytrzymać. Jednak było to warte wspaniałego uczucia satysfakcji na koniec dnia.

Dla kogo jest ten warsztat? Praktycznie dla każdego. Zwłaszcza, jeśli pracujesz ze swoim ciałem i jego energetyką. Kundalini joga może pomóc Ci w przywróceniu pełni zdrowia, odzyskania radości z życia, odnalezieniu siebie. Nie trzeba żadnego większego przygotowania aby w pełni skorzystać z tych praktyk, choć dla tych, którzy ćwiczyli jogę będzie trochę łatwiej.

O wszystkich zaletach z praktyki kundalini jogi możesz przeczytać tutaj http://www.bcd.com.pl/Workshops/27.aspx

Sarbjot i Hari Dev planują regularne praktyki w Warszawie więc planuję wybrać się na kolejne zajęcia. Bo warto.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...