Jak było na warsztacie Radykalne Wybaczanie Plus?

Fantastycznie :-)
To trochę mało mówiące stwierdzenie, wiec pozwólcie że na początku przybliżę, czym w ogóle jest to Radykalne Wybaczanie (RW).

Jest to prosta i jednocześnie skuteczna metoda do pracy z zaszłościami z przeszłości, uzdrawiania tego, co nas boli w duszy i uniemożliwia dalszy rozwój. Wszystkie zadry w sercu z przeszłości działają mocno ograniczająco na tu i teraz, na nasze obecne życie. Często też powtarzają się w życiu bolesne sytuacje, bo póki nie rozliczymy się z przeszłością, ona wpływa na teraźniejszość i ciągle się przypomina.

W radykalnym wybaczaniu nie chodzi tylko o wybaczenie sobie czy innym doznanych krzywd, lecz również na zobaczeniu w tym doświadczeniu ręki Boga. Na warsztacie uczymy się, że każde, nawet najbardziej bolesne doświadczenie, jest dla nas lekcją, z której możemy się dużo nauczyć. Jest Darem (choć czasem bardzo bolesnym) od Boga, poprzez innych ludzi i sytuacje, który nas kształtuje i popycha na ścieżce doskonałości. Dzięki zaakceptowaniu tej prawdy możemy rozliczyć się z przeszłością i żyć w pełni tu i teraz, ciesząc się życiem, realizując pasje życiowe.

Razem z Moniką mieliśmy możliwość uczestniczenia w warsztacie Radykalnego Wybaczania Plus prowadzonego przez pierwszą osobę, która przyniosła tą metodę z USA do Polski – Panią Irenę Polkowska-Rutenberg. Jest to autorska metoda RW która łączy w sobie zarówno proces wybaczania, jak i pobudzania wewnętrznego artysty tkwiącego w każdym z nas oraz odkrywania pasji w życiu.

Wielką zaletą RW jest to, że tak naprawdę każdy, choć ćwiczy w parach czy dużej grupie, to tak naprawdę pracuje sam ze sobą, w sobie. Nie mam tutaj opowiadania o swoich kłopotach i problemach na forum publicznym, nie trzeba się mocno przed kimkolwiek (poza samym sobą) otwierać. Jednak sama świadomość, że ktoś stojący obok też doświadczył ciężkich chwil, pomaga w tym procesie. Nawet podczas najważniejszej części warsztatów – Wielkiej Ceremonii Radykalnego Wybaczania – kiedy osoby które doświadczyły lub były sprawcami konkretnych ciężkich doświadczeń (kradzież, kłamstwo, zdrada, próby samobójstwa) spotykają się na środku sali stojąc twarzą w twarz – to nikt nie wie, co się tak naprawdę wydarzyło. Za to w oczach można z łatwością wyczytać głębokie współczucie, zrozumienie i miłość którym się wzajemnie obdarzają. To naprawdę piękne i transformujące życie chwile.

A potem było weselej, bo każdy z nas dostał po kawałku gliny/modeliny do ręki….zawiązaliśmy sobie oczy i zaczęła się podróż wstecz do dzieciństwa. I jako małe dzieci lepiliśmy, mając tylko ręce za oczy, wspomnienia z dzieciństwa…było to bardzo przyjemne.

Od listopada wszystkie warsztaty Pani Ireny są dwudniowe i cały dzień poświęcony jest odkrywaniu Twojego Twórczego Geniuszu. Będą rzeźby, tańce, rysowanie i dużo dobrej zabawy!
„Gdy byliśmy dziećmi, twórczość nazywała się zabawą i czasami czuliśmy się winni, że tak dobrze się bawimy. Niestety to poczucie winy pozostało z nami do dziś i trudno nam się go pozbyć, mimo że wiemy jak wiele nasze życia zyskałyby, gdybyśmy pozwolili naszej kreatywności stworzyć dla nas nowe możliwości.
Jeżeli pamiętasz czas kiedy twoja wyobraźnia nie miała granic, ani w czasie ani w przestrzeni, gdy w obłokach pojawiały się magiczne istoty a gałęzie i liście tańczyły rytmicznie z wiatrem, to znaczy, że byłeś, jesteś i zawsze pozostaniesz artystą. Po prostu Twoje twórcze wewnętrzne dziecko zimowało przez wiele lat.
Serdecznie zapraszam Cię na mój dwudniowy warsztat wyzwalania kreatywności, podczas którego przez kilka godzin znajdziesz się w cieniu Twojego Twórczego Geniuszu.
” – tak o swoim warsztacie mówi samam Pani Irena

Dla kogo jest ten warsztat? Praktycznie dla każdego! A jeśli jesteś w takim punkcie życia, że nie wiesz co robić dalej, dlaczego ciągle nie możesz czegoś osiągnąć, czy zapomnieć – to koniecznie daj sobie szansę na odkrycie Twej Prawdziwej Natury.
Więcej o warsztacie możesz przeczytać na stronie www.irenapolkowska-rutenberg.pl

Zobacz jakie mieliśmy roześmiane twarze po takim warsztacie 
http://irenapolkowska-rutenberg.pl/orbsy.jpg
i ile Orbs’ów przyciągnęła nasza energia (Monika stoi w drzwiach a ja obok niej).

Na zakończenie chciałbym podziękować Pani Irenie za zaproszenie i możliwość wzięcia przez nas udziału w warsztacie.

Łukasz Kierus

Najbliższe dwudniowe warsztaty Radykalnego Wybaczania Plus odbędą się w Warszawie w dniach 19-20 listopada, oraz w Łodzi w dniach 26-27 listopada.

Warsztaty 19 – 20 listopada 2005r. godz. 10 – 17
Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 2
Prosimy mieć ze sobą coś do zawiązania oczu.

Kontakt i zapisy pod numerami telefonów:
(022) 843 7662
(+48) 880 529 794
(+48) 501 533 299
Proszę powołać się na CzaryMary

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...