Forsycja w magii

Forsycja w magii pomaga oczyścić i wzmocnić działanie zaklęć. Idealnie nadaje się na napoje rytualne, które tworzymy na czas wiosennych rytuałów. Jej żółte kwiaty mają w sobie wiele dobroczynnej energii.

Forsycja  to okazały krzew należące do rodziny oliwkowatych. Kwitnie wczesną wiosną, jeszcze przed pojawieniem się liści na swoich gałązkach. Z tego powodu krzewy obsypane żółtymi kwiatami wyraźnie rzucają się w oczy, ich kolor dodaje optymizmu i upiększa nasze otoczenie, gdy jeszcze przyroda nie zdążyła wszystkiego zazielenić.

Forsycja w magii

Forsycja w magii

Magiczne właściwości forsycji to:

  • Ochrona – kwiaty forsycji są naturalnym talizmanem ochronnym. Można je nosić w woreczkach jako amulet lub umieścić w domu, by odpędzać negatywne energie i wzmacniać pole energetyczne przestrzeni.
  • Wzmocnienie manifestacji i intencji  – żółty kolor symbolizuje moc Słońca, pewność siebie i jasność myśli. Forsycja wspiera rytuały manifestacyjne, szczególnie te związane z nowymi projektami, przebudzeniem kreatywności i przyciąganiem dobrobytu.
  • Odnowa i oczyszczenie – wiosenna energia forsycji pomaga oczyścić umysł, ciało i duszę z „zimowych resztek”, stagnacji, zwątpienia i energetycznych blokad.
  • Wzmocnienie radości i optymizmu – praca z forsycją otwiera serce na radość, witalność i wdzięczność za piękno chwili obecnej. Wspiera leczenie stanów melancholii i apatii.

Forsycja przypomina nam, że nawet po najciemniejszej zimie przychodzi światło. Jest rośliną przełomu, granicą pomiędzy starym a nowym. Kiedy rozkwita, wsłuchaj się w siebie i pomyśl, czego chcesz się pozbyć, a co przyciągnąć? Co odrodzić? Patrząc na właściwości forsycji możemy z jej zastosowaniem:

  • Ozdobić wiosenny ołtarz. Forsycja idealnie nadaje się na ołtarze sabatowe podczas Ostary, świąteczne stroiki na czas tradycyjnej Wielkanocy, czy w rytuałach odrodzenia.
  • Wykonać ochronne amulety. Suszone kwiaty forsycji można dodawać do woreczków, szczególnie tych noszonych przy ciele w okresie przejściowym, tak jak kwiaty forsycji pojawiające się już między zimą a wiosną.
  • Przygotować kąpiele energetyczne. Dodanie płatków forsycji do kąpieli wspomaga oczyszczanie aury i przyciąga świeżą energię.
  • Zaparzyć eliksir lub herbatę kwiatową. Z kwiatów forsycji można przygotować napar, który działa oczyszczająco i wzmacnia intencje afirmacyjne.

Forsycjowa herbatka

Herbata z kwiatów forsycji zasługuje na dodatkową uwagę. Ma wiele zdrowotnych właściwości, zawiera m.in. rutynę, flawonoidy, saponiny. Wzmacnia naczynia krwionośne i wspomaga odporność, ma działanie przeciwzapalne, rozkurczowe, przeciwalergiczne. Jej przygotowanie jest bardzo proste. Wystarczy zerwać kilka garści kwiatów, zalać je gorącą wodą i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia. Kilka wskazówek:

  • Postaraj się zrywać kwiaty forsycji, która rośnie w czystszym terenie, nie w pobliżu ulicy. W moim przypadku zebrałam je z krzaków rosnących w ogródku działkowym, za miastem.
  • Po zerwaniu kwiatów pozostaw je rozłożone na pewien czas. Niech wszyscy przebywający wśród nich owadzi lokatorzy zdążą je opuścić.
  • Kwiaty forsycji są bardzo delikatne i nie musisz ich zaparzać wrzątkiem, wystarczy do tego woda o temperaturze takiej, jak używamy do przygotowania herbaty zielonej.
  • Można kwiaty forsycji również zasuszyć i przechować na późniejszy okres. Najlepiej suszyć zerwane kwiaty w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej przez 2 tygodnie. Można to zrobić w piekarniku z termoobiegiem nastawionym na 40C, mieszając je co pewien czas, a następnie przechowywać w ciemnym miejscu.
  • Aby wzmocnić właściwości kwiatów forsycji w naszej herbacie, można przed zaparzaniem skropić kwiaty spirytusem. Następnie kwiaty te lub susz zalać wrzątkiem i parzyć pod przykryciem około 40 min.
  • Uwaga zdrowotna: herbata z forsycji zmniejsza krzepliwość krwi. Nie powinny jej spożywać osoby planujące zabiegi chirurgiczne lub będące tuż po nich oraz osoby stosując leki obniżające krzepliwość krwi. Nie powinny jej też nadużywać kobiety w ciąży i karmiące.

Herbatka z kwiatów forsycji po naciągnięciu ma lekko żółty kolor i delikatnie ziołowy, słodkawy posmak. Po ostygnięciu wydaje się być bardziej orzeźwiająca. Zdecydowanie polecam wpisać ją do swego zielnika i dołączyć do swoich praktyk.

Forsycjowa herbatka

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...