Dziesięć anielskich przesłań. Przesłanie 4

Czwarte przesłanie z książki Dziesięć anielskich przesłań Doreen Virtue mówi o przebaczeniu. Można powiedzieć, że ktoś, kto zadaje komuś wielki ból, nie zasługuje na „nagrodę” w postaci przebaczenia, że krzywdziciel powinien zostać ukarany za wyrządzoną komuś krzywdę. Z tej perspektywy przebaczenie wydaje się być sygnałem, że wszystko jest w porządku. Tymczasem wybaczenie to nie jest to samo, co usprawiedliwienie czyjegoś zachowania czy bierność w działaniu.

Anioły dzielą przebaczenie na cztery poziomy:

  • fałszywe przebaczenie – mówisz, że komuś wybaczasz, ale wcale tego nie czujesz.
  • przebaczenie wynikające z osądu – wybaczasz komuś, aby być „lepszym” niż on, ale tak naprawdę wciąż żywisz urazę.
  • przebaczenie z serca  – współczujesz drugiej osobie i wiesz, że popełniła błąd.
  • przebaczenie wypływające z duchowej prawdy – jesteś świadomy, że wszelkie błędy są iluzjami i tak naprawdę nie miały miejsca. W związku z tym żaden osąd nie jest możliwy i przebaczenie nie ma sensu, ponieważ nie ma czego przebaczać.

Dziesięć anielskich przesłań

„Pielęgnowanie pełnych miłości myśli naprawdę prowadzi do odczuwania uniwersalnego współczucia wobec siebie i wszystkich istot. Bycie człowiekiem kochającym nie oznacza, że musisz spędzać czas z tymi, którzy kroczą ścieżką lęku. Możesz ich jednak inspirować i na własnym przykładzie pokazywać, jaki spokój i radość przynosi życie w miłości. Twoja łagodność staje się Twoją mocą”.

Więcej przesłań od aniołów znajdziesz w książce Dziesięć anielskich przesłań dostępnej TUTAJ >>

Dziesięć anielskich przesłań

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...